AITI Tech Limited er en af de førende producenter og leverandører af katalysator c9300l-48p-4x. Med over 20 års erfaring byder vi dig hjertelig velkommen til at købe billig katalysator c9300l-48p-4x på lager her fra vores fabrik. Alle vores produkter er af høj kvalitet og lav pris. Kontakt os for prisliste.
Portkonfiguration og PoE+-betjening
Switchen tilbyder 48 x 10/100/1000BASE-T PoE+ (IEEE 802.3at) downlink-porte, som giver op til 30 W pr. port og 4 × faste 10G/1G SFP+ uplink-porte til hurtig fiber-backbone-forbindelse. Den har en 715 W AC-strømforsyning, der tilbyder et standard PoE-budget på 505 W, skalerbar til 855 W med en ekstra 715 W PSU eller op til 1440 W med en valgfri{18}}højwattforsyning. Den har to strømslots og tre redundante blæsere for øget tilgængelighed.




Ydelse og stabling
Standalone omskiftningskapacitet er 176 Gbps med videresendelseshastighed på 130,95 Mpps. StackWise 320-teknologien giver 320 Gbps stablingsbåndbredde, hvilket udvider den samlede kapacitet til 496 Gbps og videresendelseshastigheden til 369,05 Mpps på tværs af op til otte switches.
Sikkerhed og software
Switchen kører på Cisco IOS XE og UADP 2.0 ASIC og tilbyder AES256 MACsec hardwarekryptering, Encrypted Traffic Analytics (ETA), TrustSec og 802.1X-godkendelse. Den sælges med permanente Network Essentials (E) eller Network Advantage (A) licenser og et nødvendigt Cisco DNA-abonnement til SD-adgang og politikautomatisering.



Optimal implementering
C9300L 48P 4X-serien er perfekt til store campusadgangslag, virksomhedsafdelinger og konvergerede netværk, der kræver højdensitet PoE+ til 48 enheder samtidigt – IP-telefoner, Wi-Fi 6/6E-adgangspunkter, overvågningskameraer og IoT-endepunkter – med fremtidig {{8}netværksvækst-uplink-kapacitet.
FAQ
Q1: Hvad bruges Cisco Catalyst C9300L-48P-4X til?
A1: Cisco Catalyst C9300L-48P-4X-switchen er en højdensitets Layer 3 PoE+-adgangsswitch designet til virksomhedscampus- og filialnetværk. Det understøtter kablede enheder som IP-telefoner, Wi-Fi-adgangspunkter, overvågningskameraer og IoT-endepunkter.
Q2: Hvor mange porte understøtter den?
A2: Det giver:
● 48 × 10/100/1000BASE-T PoE+-adgangsporte.
● 4 × 10G/1G SFP+ uplink-porte til fiberforbindelse.
Q3: Hvad er PoE-strømkapaciteten?
A3: ● Basis PoE-budget: ~505W (med 715W PSU).
● Kan opgraderes til ~855W med dobbelte strømforsyninger.
● Op til ~1440W med PSU-mulighed med høj-watt.
● Hver port understøtter op til 30W (PoE+ IEEE 802.3at).
Q4: Understøtter det stabling?
A4: Ja. Den bruger StackWise-320 teknologi:
● Op til 8 kontakter pr. stak.
● 320 Gbps stablingsbåndbredde.
● Ensartet ledelse og høj tilgængelighed.
Spørgsmål 5: Hvad er omskiftningsydelsen?
A5: ● Switchkapacitet: 176 Gbps (enkelt enhed).
● Videresendelseshastighed: ~130,95 Mpps.
● Op til 496 Gbps og 369,05 Mpps i en fuld stack.
Q6: Hvilket operativsystem kører det?
A6: Den kører Cisco IOS XE på UADP 2.0 ASIC-arkitektur, hvilket muliggør:
● Programmerbarhed.
● Automatisering.
● Cloud-administrerede funktioner via Cisco DNA.
Q7: Hvilke sikkerhedsfunktioner er inkluderet?
A7: Nøglesikkerhedsfunktioner omfatter:
● MACsec AES-256 hardwarekryptering.
● 802.1X-godkendelse.
● Håndhævelse af TrustSec-politikker.
● Krypteret trafikanalyse (ETA).
Q8: Hvilke licenser er tilgængelige?
A8: Det understøtter:
● Netværk Essentials (E).
● Network Advantage (A).
● Cisco DNA-abonnement (påkrævet for avanceret automatisering og SD-adgangsfunktioner).
Q9: Hvor er det typisk implementeret?
A9: Almindelige tilfælde:
● Enterprise campus adgangslag.
● Store afdelingskontorer.
● PoE-miljøer med høj-densitet.
● Implementering af Wi-Fi 6/6E-adgangspunkt.
● IP-overvågning og IoT-tunge netværk.
Populære tags: katalysator c9300l-48p-4x, katalysator c9300l-48p-4x leverandører

